A Tömörkény Társaság történetéhez Hegyi István három titkári levele 1928-ból

Bíró-Balogh Tamás

A Tömörkény Társaság Szeged két háború közötti művelődéstörténetének volt egyik jellegzetes képződménye. Fő célja Tömörkény István (1866–1917) kultuszának ápolása volt. Elnöke Juhász Gyula (1883–1937), titkára Hegyi István (1896–1951). Meglehetően alkalomszerűen működött, jobbára asztaltársasági formában, az országos sajtó ritkán adott hírt eseményeikről, a helyi napilapok is csak arról, ami a nyilvánosság előtt zajlott. A társaság működése, a rendezvények megszervezése és lebonyolítása, a kapcsolattartás és más, hasonló jellegű feladatok elvégzése a titkár hatásköre-kötelezettsége volt, s ez – mint minden szervezési munka – a nyilvánosság számára láthatatlanul történt. A dolgozatban közzétett három levél a titkári működéshez, s így a Tömörkény Társaság történetéhez ad részleteket.

Bíró-Balogh, T. (2024). A Tömörkény Társaság történetéhez: Hegyi István három titkári levele 1928-ból. Közösségi Kapcsolódások - tanulmányok kultúráról és oktatásról, 4(ksz), 23–31. https://doi.org/10.14232/kapocs.2024.ksz.23-31
Esszék, tanulmányok
Információk a szerzőről