A Bales-féle csoportos interakció folyamatelemzés

László Dóra

Az oktatás és üzleti élet területén végzett kutatások szerint a problémamegoldó csoportok olyan eredményekre jutnak, amelyek felülmúlják a csoportot alkotó egyének megoldásait. A szinergia-hatás eredményeként a csoport összteljesítménye nagyobb, mint az egyes tagoké együtt. A csoport teljesítménye természetesen még több változótól is függ, de tagjainak aktív, problémára irányuló megnyilatkozásai alakítják ki a rendelkezésre álló idő alatt a lehetséges megoldásokat. A kommunikatív szempontból vizsgált csoportos interakció-elemzés alapján a kommunikáció formái határozzák meg a hatékonyságot, és ezek egymáshoz viszonyított arányai.

Dóra, L. (2014). A Bales-féle csoportos interakció folyamatelemzés. Iskolakultúra, 24(6), 17–30. Elérés forrás https://iskolakultura.hu/index.php/iskolakultura/article/view/21528
Cikkek