Környezeti oktatócsomagok szerepe a magyarországi környezeti nevelésben

Krakker Anna

Magyarországon az elmúlt években több környezeti nevelési oktatócsomag készült, amelyek fő feladata a fenntarthatóság, a környezettudatos gondolkodás és a mindennapi élet során alkalmazható tudás megszerzése. A hazai környezeti nevelési oktatócsomagok különböző tematikával, módszerrel igyekeznek színesíteni a pedagógusok munkáját, ezzel segítve a diákok fenntartható gondolkodásához szükséges információnak elsajátítását. Munkámban igyekszem bemutatni néhány hazai környezeti nevelési oktatócsomag tartalmát, módszereit, illetve azt, hogy témájukkal mely korosztályt célozzák meg, milyen célokat törekednek megvalósítani és milyen különbségek vannak közöttük.A hazai környezeti nevelésben fontos szerepel töltenek be a különböző oktatócsomagok, amelyek színesítik, kiegészítik az oktató-nevelő munkát. Munkámban célom bemutatni az oktatócsomagok fogalmát, valamint néhány hazai környezeti nevelési oktatócsomagot, beleértve a családom által kifejlesztettél is. A kiválasztott oktatócsomagok között lesz olyan, amely egy téma köré csoportosítja az ismereteket, illetve olyan is, amely több témát dolgoz fel. Valamennyi oktatócsomag rendelkezik foglalkoztató füzettel, valamint tanári útmutatóval.

Krakker, A. (2018). Környezeti oktatócsomagok szerepe a magyarországi környezeti nevelésben. Módszertani Közlemények, 58(4), 41–51. Elérés forrás https://iskolakultura.hu/index.php/modszertani-kozlemenyek/article/view/35446
Articles